فوائد سیب

تحقیقات تازه در فرانسه نشان داد که خوردن دو یا سه عدد سیب در روز سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد.
 فارس: این تحقیقات حاکی است: خوردن دو یا سه عدد سیب در روز سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد زیرا پوست سیب مملو از فیبر موسوم به پکتین است که رسوبهای کلسترول را از بین می‌برد.

پژوهشگران انستیتوی ملی علوم میوه در ژاپن در تحقیقات تازه خود دریافتند: خوردن ۴۰۰ گرم (دو سیب) در روز به کاهش سطح کلسترول خون کمک می‌کند.

پژوهشگران در تحقیقات خود ۱۴ فرد داوطلب را مورد بررسی قرار داده و هریک از آن‌ها در روز دو عدد سیب برای مدت سه هفته مصرف کردند.

نتایج نشان داد که سطح کلسترول خون آن‌ها تا ۲۱ درصد پایین آمده است.

پروفسور رکبیچی تاناکا رئیس تیم تحقیقات گفت: سیب درصد ویتامین C در خون را به طور محسوسی بالا می‌برد.

برپایه این گزارش، پیش‌تر این باور وجود داشت که خوردن سیب به طور کلی منجر به بالارفتن میزان چربی می‌شود اما اکنون این باور بعد از این تحقیقات نسبتا تغییر کرده است.

سیب دارای آهن، آب، پروتئین، چربی، کلسیم، مس، فسفر و ید است که ید آن برای تقویت غدد مفید است. این میوه همچنین دارای ویتامین A، B، C، B۲، E و نیکوتیل است.

نمک طعام سیب از همه میوه‌ها کمتر است و برای مبتلایان به اوره مفید است. سیب سنگ کیسه صفرا و کلیه‌ها را حل می‌کند و برای بیماران کبدی نیز مفید است.

با استفاده از سیب می‌توان ناراحتی ‌های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه‌های آن‌ها را کاهش داد.
/ 1 نظر / 5 بازدید
hamid

سلام اول عضو شوید بعد از روی سیستم کدی را کپی کنید و داخل تنظیمات وبلاگتان بگذارید وسپس آدرس وبلاگ خود را ثبت نمایید.